Eskişehir İl Halk Kütüphanesi
 
BAĞLANTILAR

 
 
Okumayan Kalmayacak

OKUMAYAN KALMAYACAK
OKUMAYAN KALMAYACAK
21.Eylül.2014SAKARYA GAZETESİ

 Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından başlatılan proje kapsamında düzenlenen gezici kütüphane Eskişehir`de hizmet vermeye başlıyor. Bugün vatandaşların kullanımına sunulacak olan kütüphane, Odunpazarı ve Tepebaşı bölgelerinde toplam 40 ayrı durak noktasına sahip olacak.

DÜNDEN BUGÜNE
Temelleri 1970`li yıllarda `merkep`lerle atılan gezici kütüphane, kütüphanelerin toplumun her kesimine hitap eden kurumlar haline dönüştürülmesini hedefliyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü`nce niteliklerinin yükseltilmesi ve kütüphane hizmetlerinin yaygınlaştırılması amacı ile  gerekli teknik donanım sahip araçlar, estetik iç mekanı ile de dikkat çekiyor. 
 
NİTELİKLİ TEKNİK DONANIM
Eskişehir İl Halk Kütüphanesi Müdür Yardımcısı Şebnem Dağaslan, modern bir hizmet ile halkın karşısına çıkacaklarını kaydetti. Kütüphane hakkında detaylı bilgiler veren Dağaslan, "Her türlü iklim koşulunda kullanılabilecek aracın içinde, koleksiyonlar, eğitici ve öğretici amaçlı kullanılacak LCD televizyon, DVD oynatıcı, internet bağlantılı 2 dizüstü bilgisayar ve okurlar için tasarlanmış oturma grubu bulunuyor" dedi.
 
YAKLAŞIK BİN KİTAP MEVCUT
Her yaştan vatandaşın bu hizmetten yararlanabileceğini, böylece okuma yazma oranında da artışı hedeflediklerini dile getiren Dağaslan , "Belirlenen duraklara on beş günde bir uğrayacak olan araç, sahip olduğu bin civarı kitap ile öğrencilerimiz ve halkımızın üyeliklerini yapacak ve onların ödünç kitap alıp vermelerini sağlayacak. Amacımız Avrupa çapında bir hizmet sunmak" şeklinde konuştu.


Sesli Kİtap
E-Kitap

HavaDurumu-BugünHavaDurumu-YarınHavaDurumu-3.GünHavaDurumu-4.Gün
 


Facebook -  Twitter'da Biz

Mesai Gün ve Saatleri
 
 
 
 Pazartesi - Cuma:08:30/20:00
 Cumartesi:10:00/20:00
 
İçerik Görüntülenme Sayısı

Bu sayfa 1643 kez gösterilmiştir.