Eskişehir İl Halk Kütüphanesi
 
BAĞLANTILAR

 
 
MİLLİ KÜTÜPHANE BAŞKANLIĞI SESLİ KİTAP HİZMETİ

 KONUŞAN KİTAPLIK
 
 
Milli Kütüphane Başkanlığı bünyesinde, görme engellilere hizmet sunan Konuşan Kitaplık Görme Engelliler Merkezi bulunmaktadır. Bu Merkez, görme engellilerin bilgiye kolaylıkla erişebilmesi amacı doğrultusunda hizmet sunan, ülkemizin en büyük ve en kapsamlı sesli kitap koleksiyonuna sahiptir.
 
Görme engelli üyelerin taleplerine göre seçilen kitaplar, gönüllü okuyucular tarafından seslendirilerek sesli kitaplar oluşturulmaktadır. Bu bağlamda Türkiye'nin en zengin sesli kitap arşivi olan Konuşan Kitaplık Görme Engelliler Merkezi'nde başta sınavlara hazırlık ders kitapları olmak üzere güncel ve klasik edebi eserlerden oluşan roman, şiir, deneme, öykü, psikoloji gibi farklı kategorilerde eserler yer almaktadır.
 
Milli Kütüphane Konuşan Kitaplık kısmından yararlanmak isteyen görme engelliler, görme engelli olduklarını gösterir kimlik veya raporlarını +90 312 223 04 51 numaralı faksa yada konusankitaplık@mkutup.gov.tr elektronik posta adresine göndererek üyelik işlemlerini yapabilmektedirler.
 
Bu hizmet, tamamen ücretsiz olup, kullanıcılar http://mkutup.gov.tr web sayfasında "Konuşan Kitaplık" linki üzerinden görme engelliler için özel olarak tasarlanmış sayfaya ulaşabilirler. Bu sayfa üzerinde kullanıcılar üye bölümüne, T.C. Kimlik numaralarını ve şifrelerini gşrerek çok sayıda sesli kitap bulunan koleksiyona erişebilir, koleksiyonda bulunan bilgisayarlarına indirebilir veua online olarak dinleyebilirler.
 
 
 


Sesli Kİtap
E-Kitap

HavaDurumu-BugünHavaDurumu-YarınHavaDurumu-3.GünHavaDurumu-4.Gün
 


Facebook -  Twitter'da Biz

Mesai Gün ve Saatleri
 
 
 
 Pazartesi - Cuma:08:30/20:00
 Cumartesi:10:00/20:00
 
İçerik Görüntülenme Sayısı

Bu sayfa 2278 kez gösterilmiştir.